Historia Chóru Kameralnego Dysonans sięga roku 1991, kiedy to grupa młodych ludzi postanowiła założyć zespół. Nazwali go prowokacyjnie i trochę z przekory Dysonans. Nazwa ta przetrwała do dziś i stanowi pewnego rodzaju motto zespołu , bowiem dysonans to nie tylko nazwa muzycznego zjawiska, ale również napięcie, energia potęgująca emocje. Takie są właśnie interpretacje chóru-dynamiczne, emocjonalne, wysoko oceniane nie tylko za technikę, ale także ze względu na ekspresję wykonań. Dziś Chór Kameralny Dysonans, to zespół z tradycjami i doświadczeniem, ale stale poszukujący nowych wyzwań i inspiracji.

Zespół działa przy Stowarzyszeniu Promocji Kultury Cantamen. Koncertuje w niemal wszystkich krajach Europy i bierze udział w najbardziej prestiżowych, międzynarodowych konkursach chóralnych: Legnica Cantat 2000, Rimini International Choir Competition 2012, Concorso Polifonico Internationale Guido d’Arezzo 2014, Concorso Internationale di Canto Corale, Gorizia 2016, London International A Cappella Choir Competition 2015 i 2017. Chór Kameralny Dysonans jest laureatem licznych nagród. Do najnowszych osiągnięć zespołu należą: I Nagroda w kategorii Barok, II nagroda w kategorii Renesans oraz nagroda specjalna za program o najwyższych walorach artystycznych na 55. Concorso Internationale di Canto Chorale Gorizia w 2016 roku, a także udział w ścisłym finale organizowanego przez Petera Phillipsa, dyrektora The Tallis Scholars – London International a Cappella Competition w 2017 roku. W kwietniu 2018 roku chór odbył tournee do Ameryki Południowej, gdzie wziął udział w XII Festival International de Musica Renecentista y Barroca Misiones de Chiquitos w Boliwii i jako jedyny zespół z Europy Wschodniej wykonał utwory w językach rdzennych Indian.

Repertuar Chóru Kameralnego Dysonans jest bardzo szeroki. Zespół specjalizuje się w wykonawstwie muzyki dawnej, ale sięga również po kompozycje współczesne, a także popularne. Ma w swoim dorobku kilka prawykonań , uczestniczy w wykonaniach form wokalno-instrumentalnych. Współpracuje z orkiestrami, np. Arte dei Suonatori, Collegium F, Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych.

Dyrygentem Chóru Kameralnego Dysonans od początku jest prof. dr hab. Magdalena Wdowicka-Mackiewicz, wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu, Kierownik Katedry Chóralistyki .